Ogromnym sukcesem może poszczycić się nasza matematyczna  drużyna. W bardzo prestiżowych rozgrywkach o nazwie Dolnośląskie Mecze Matematyczne awansowała właśnie do wielkiego finału.

Nazwa imprezy może być nieco myląca, gdyż startują w niej szkoły z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Opolszczyzny. Jest to jeden z nielicznych zespołowych konkursów matematycznych. Rywalizacja jest tutaj bardzo emocjonująca i słowo „mecz” na określenie takiej rozgrywki jest jak najbardziej na miejscu. W standardowym meczu uczestniczą 10-osobowe drużyny z dwóch szkół. Pracując w osobnych salach mają godzinę zegarową na rozwiązanie zestawu zadań przygotowanego przez Uniwersytet Wrocławski. Zaraz potem zaczyna się właściwa rozgrywka. W jej trakcie drużyny zadają sobie zadania na przemian i prezentują rozwiązania na tablicy. Mecz kończy się po rozwiązaniu 8 spośród 10 zadań z listy, a zwycięża ta drużyna, która zgromadzi więcej punktów.

            Młodzi matematycy z oleskiego liceum jak burza przeszli przez eliminacje zostawiając w pokonanym polu drużyny z II LO w Oleśnicy, I LO w Kluczborku oraz II LO z Kępna. Następnie wygrali grupę półfinałową. Po wysokich zwycięstwach z I LO ze Strzelec Opolskich oraz I LO z Głogowa, nawet porażka w ostatnim meczu niczego by nie zmieniła. 

            Rozgrywki 18. edycji DMM zaczęły się jeszcze w listopadzie 2018r, a zakończą w sobotę 25. maja 2019r. wielkim finałem, w którym przeciwnikiem oleśnian będzie renomowane III LO z Wrocławia. Mecz rozegrany zostanie w Instytucie Matematycznym we Wrocławiu.

Trzon drużyny  biorącej udział w rozgrywkach stanowią:

Bartłomiej Zug (kapitan – 3c), Kamila Wyrwich (3c), Marta Woźny (3c), Michał Jackowski (3c), Mateusz Urbańczyk (3c), Michał Wieczorek (3b), Natalia Kierat (3b), Alicja Hassinger (3b), Kacper Świerczek (3d), Filip Sowa (3a), Patryk Augustyniok (2a), Piotr Zug (1a). 

Warto też dodać, że reprezentacja I LO Olesno  już po raz czwarty awansowała do ścisłego finału, a w 2004r. zdołała wygrać całe rozgrywki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!