O Nas

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Oleśnie w chwili obecnej liczy 24849 egzemplarzy.

W bibliotece znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Istnieje możliwość skanowania obrazów i  dokumentów. Z Multimedialnego Centrum Informacji mogą korzystać wszyscy użytkownicy biblioteki.

Naszym czytelnikom polecamy:

• lektury szkolne
      • literaturę piękną
      • literaturę popularnonaukową
      • literaturę młodzieżową
      • encyklopedie, słowniki, leksykony
      • zbiory audiowizualne

GODZINY OTWARCIA

Biblioteka jest czynna

Poniedziałek 745 – 1415
Wtorek 745 – 1315
Środa 800 – 1500
Czwartek 745 – 1415
Piątek 900 – 1330

1. Z biblioteki mogą korzystać bezpośrednio wszyscy uczniowie.

2. Biblioteka udostępnia swe zbiory od września do czerwca każdego roku.

3. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonej książki.

4. Z początkiem czerwca każdego roku szkolnego wszystkie książki wypożyczone powinny być zwrócone.

5. W przypadku zagubienia lub zniszczenia wypożyczonej książki czytelnik płaci za:

• lekturę szkolną pięciokrotną aktualną cenę
  • inna książka trzykrotną aktualną cenę

6. W przypadku uzasadnionych biblioteka może żądać zwrotu książek przed upływem ustalonego terminu.

7. Czytelnik może wypożyczać ksiązki wyłącznie na swoje nazwisko.

8. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki (lektury szkolne) lub na okres 2 tygodni (inne).

9. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a biblioteka nie ma na nią nowych zamówień, może przed upływem terminu zwrotu przynieść książkę i uzasadnić prośbę o jej prolongatę.

10. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu książki, jeżeli czytelnik nie zgłosi się po zarezerwowaną książkę w oznaczonym terminie bibliotekarz może ją wypożyczyć innemu czytelnikowi.