Już po raz XIV Uniwersytet Wrocławski oraz Fundacja Matematyków Wrocławskich zorganizowała konkurs matematyczny pod nazwą KOMA. Źródło nazwy tej imprezy jest oczywiste: KOnkurs MAtematyczny.

Tyle, że same zawody są niezwykłe.  Są one adresowane nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym ponieważ nie korzysta z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest  umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. W obu etapach (eliminacjach i finale) uczniowie wysłuchują ok. godzinnego wykładu z matematyki, a potem przez 60 minut rozwiązują zadania dotyczące tego samego tematu. Mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek.

W pierwszym etapie wykład: „Rachunek lambda” wygłosiła p. Katarzyna Górska. Mimo, że nie był on wcale łatwy, żaden z 22 uczestników wykładu „nie odpuścił” – wszyscy przystąpili do testu. W wyniku zaciętej rywalizacji awans do finału we Wrocławiu wywalczyło aż pięciu reprezentantów naszej szkoły: Piotr Zug (kl. 1a), Zuzanna Kubat (1a), Karol Koprek (2c), Jakub Kierat (2d) i Aleksandra Garus (2c). Finał odbył się w pochmurną sobotę 14 grudnia 2018r. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, a tematem było „Mierzenie pól i obwodów figur”. Rywalizowało ok. 140 najlepszych uczniów z całej południowo-zachodniej części Polski. Wszyscy nasi uczniowie uzyskali tytuł finalisty, a najlepiej wypadł Piotr Zug, ocierając się o tytuł laureata.  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, zwłaszcza tym, którzy mieli okazję pojechać na finał.