W poniedziałek 12.12.2016  nastąpił 2 i ostatni etap egzaminu językowego DSD II. Tym razem  uczniowie klas III stanęli przed komisją z ustną wypowiedzią: przygotowywali się do wypowiedzi ustnej na podany temat i przedstawiali przygotowaną prezentację. (Przykładowe tematy to np. Czy należy zrezygnować z ocen z wychowania fizycznego? Użycie glifosatu – ogromny błąd czy krok ku lepszej przyszłości? Czy należy zrezygnować z ogrzewania węglowego?) Następnie do obu części odpowiadali na pytania. Czas przygotowania 20 minut i czas odpowiedzi również 20 minut niektórym minął niezwykle szybko, inni zdążyli się ogromnie zestresować.

Egzaminowana dziewiątka to Markus Bartoszonek, Daniela Gurok, Tomasz Ludyga, Martin Mrugała, Sabina Panicz, Natalia Rataj, Grzegorz Trocha z III c, Cathrin Joschko z III b oraz Monika Kulesa  z III d. Uczniów przygotowywała p. Renata Kassner, która także ich egzaminowała, egzaminowi przewodniczyła p.  Grit Gamlin (egzaminatorka  z ramienia ZfA – niemieckiej  organizacji odpowiedzialnej za egzamin DSD. Na co dzień nauczyciel j. niemieckiego w Opolu).

Oprócz tego nad przebiegiem egzaminu czuwały p. Gabriela Janicka i p. Dorota Famuła.

Miło nam oznajmić, iż egzamin ustny zdali WSZYSCY. Szczęśliwa 9 może zrelaksować się po trudach przygotowań. Gratulujemy! Uczniów klas I i II zapraszamy do aktywnego przygotowywania do dalszych egzaminów DSDII.

WIR SIND AUF SEHR STOLZ!

 

Gabriela Janicka