10.12.2016r. w naszej szkole odbył się I etap 50. Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Fizyczne oddział Opole. W turnieju wzięło udział 9. uczniów naszej szkoły: Wioletta Kamińska, Sabina Panicz, Tomasz Ludyga, Martin Mrugała, Krzysztof Piśniak, Piotr Piśniak, Tomasz Jurczyk, Piotr Hober oraz Tomasz Garus. Do rozwiązania mieli 25 trudnych pytań testowych. Trzem uczniom: Tomasz Ludyga, Martin Mrugała i Tomasz Jurczyk, udało się zakwalifikować do drugietur_fiz_ol_2016go etapu, w którym zmagali się z zadaniami obliczeniowymi i opisowymi. Wyniki tej rywalizacji poznamy po świętach.
Wszystkim uczestnikom turnieju dziękuję za udział i czas, który musieli poświęcić w sobotnie przedpołudnie, zmagając się z „siłami fizyki”. Dziękuję również Pani dr Katarzynie Książek z Polskiego Towarzystwa Fizycznego w Opolu za przybycie i opiekę merytoryczną.

MJ