W dniach 1-3 grudnia 2016 roku członkinie Klubu 8 Wiktoria Świerczyńska, Natalia Napieraj, Weronika Marzec i Alicja Figurniak pod opieką pani Grażyny Chałupki uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji „Trudności w pracy wolontariusza” organizowanej przez Fundację Świat na Tak w Warszawie.

Dni były wypełnione wykładami, warsztatami, zabawą i projekcją filmu.

konferDowiedziałyśmy się, jak przełamywać bariery i pomagać najbardziej potrzebującym, że osoby niepełnosprawne umysłowo tak samo potrzebują miłości, ciepła i troski.

Na warsztatach dowiedziałyśmy się, że pomagając innym tak naprawdę pomagamy sobie, pokonujemy stres, zakłopotanie, poszerzamy swoją wiedzę,stajemy się odpowiedzialni  i rozsądni.

Przyszedł też czas na dobrą zabawę i integrację. Mimo, że zakres wiekowy był szeroki, bo można było spotkać małego wolontariusza z podstawówki, gimnazjum, licealistów i absolwentów liceum – nie było żadnych podziałów i uprzedzeń. Wszyscy się razem świetnie czuli i bawili..

Czas szybko minął i niestety trzeba było wracać do domu. Energię i zapał, który otrzymaliśmy na konferencji wykorzystamy w naszej dalszej pracy.

Dziękujemy wszystkim dzięki którym ten wyjazd był możliwy: Panu Dyrektorowi i Pani Beacie Zug.

 

RÓWNOCZEŚNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W „KOSZU WIGILIJNYM”!!!

 

Opiekun Klubu i jego członkowie