O tym, że retoryka jest sztuką skutecznego i pięknego mówienia już było…

dsc09796Okazuje się, Michał Skowronek z II c naprawdę to potrafi. Jego przemówienie spodobało się aż trzem zupełnie różnym grupom jurorów.

O jego sukcesie w powiatowym etapie też już było. Konsekwencją tego sukcesu był wyjazd w piątek 18 listopada do Opola na eliminacje wojewódzkie. Tam jego przemówienie doceniono tak wysoko, że w środę 25 listopada miał okazję wygłosić je po raz kolejny z mównicy siedziby Sejmiku Śląskiego w Katowicach.

I tam również doceniono Michał: otrzymał wyróżnienie. Zatem znalazł się wśród 10 najlepszych mówców spośród blisko pół tysiąca wszystkich startujących w całej Polsce  w tym konkursie.

Przypomnijmy temat: „ Lux ex Roma – światło z Rzymu. W 1050 rocznicę Chrztu Polski.” Niełatwy temat, wymagający nie tylko zdolności retorycznych, ale i znajomości historii, a także umiejętności interpretacji zdarzeń historycznych i współczesnych.  Michał wykazał się nimi w stopniu najwyższym. 

Gratulujemy! Za rok Michał na pewno zdobędzie kolejne  laury w kolejnej edycji konkursu. A kto wie, może za parę lat będziemy mogli słuchać jego przemówień z najważniejszych mównic w Polsce?(Galeria)

E.SZ