Sukces drużynowy i indywidualny uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie.

wiel_lek_geogr_4Drużyna w składzie: Julia Adamczyk (Ic), Aleksandra Kiszel (Ic), Weronika Matysiok (IIb), Stefania Prochota (Ic) , Anna Wyrzyk (IIa) , Rafał Pruski (IIId), Michał Wieczorek (Ib), Michał Wieczorek (IIId), Dawid Wiendlocha (IIIb), Bartłomiej Zug (Ic), wywalczyła I miejsce na Najlepszą Szkołę w konkursie na Najlepszego Geografa organizowanego   w ramach Wielkiej Lekcji Geografii. Za zwycięstwo Szkoła otrzymała nagrodę pieniężną Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. na kwotę 5 000 zł. Ponadto uczniowie Rafał Pruski i Michał Wieczorek  z klasy IIId zajęli indywidualnie miejsca w pierwszej dziesiątce Michał Wieczorek – II miejsce, Rafał Pruski IX miejsce.

Jest to ogromny sukces, uczniowie pokonali 73 szkoły a indywidualnie ponad 700 uczniów.

Wielka Lekcja Geografii organizowana była w ramach 18 Exsplores Festival, a uczniowie naszej szkoły brali w niej udział po raz siódmy. Największym do tej pory osiągnięciem było II miejsce drużynowo  cztery lata temu.

Tematem przewodnim 18 Wielkiej Lekcji Geografii  był „Człowiek w ekstremalnym środowisku”. Wysłuchanie wykładów i obejrzenie wizualizacji pozwoliło poznać szerzej warunki kształtujące życie na Alasce, w wysokich górach czy na pustyniach.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Wilhelmowi Bekerowi, Prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, który od kilku lat wspiera finansowo nasze wyjazdy na Wielką Lekcję Geografii

Edyta Wesołowska