kropla WAMPIRIADA

         W dniu 15 marca po raz ósmy w naszej szkole odbyła się WAMPIRIADA czyli zbiórka krwi, natomiast po raz pierwszy dawstwo szpiku.
Zwyczajowo, na plac szkolny przed halą sportową, wjechał czerwony autobus – MOBILNY PUNKT POBORU KRWI z Opola – dar Ministra Zdrowia.
Chętnych do podzielenia się „kroplą siebie” było około 55 osób. Z tej liczby zakwalifikowało się 29osób.
Atmosfera była bardzo przyjemna i spokojna, pełna rozwagi i troski, zarówno wśród ekipy jak i wśród oddających ten bezcenny dar krwi. Zjedzono wiele kanapek, czekolad. Wypito spore ilości kawy i herbaty aby mieć siłę, energię i odpowiednie ciśnienie krwi.
Efektem tych działań było pełne 14 litrowe wiaderko krwi!!!
Jest to “pewnego rodzaju rekord” w pobraniu krwi w naszej szkole !
Wszystkim, którzy przybyli spoza naszej szkoły i oddali krew oraz wszystkim naszym uczniom serdecznie dziękujemy za honorowe krwiodawstwo i dawstwo szpiku!!! Gratulujemy odwagi i poświęcenia oraz determinacji by krew mimo przeciwności oddać!!!

CZŁONKOWIE I OPIEKUN KLUBU 8 – Grażyna Chałupka