XVIII Szkolne Konfrontacje Teatralne już 12.03.2018. Miło nam poinformować, iż jurorem w tegorocznych konfrontacjach będzie Gabriela Muskała – aktorka teatralna i filmowa, autorka sztuk teatralnych.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi (1994). Związana z łódzkim Teatrem im. S. Jaracza. Grała m.in. w przedstawieniach Mariusza Grzegorzka, Barbary Sass, Marka Fiedora, Małgorzaty Bogajewskiej.

11.12.2015 Warszawa – Gabriela Muskala Fot. Maciej Zienkiewicz

Jest laureatką wielu festiwali teatralnych a także prestiżowych nagród przyznawanych przez krytyków i publiczność.

Zagrała główne role w filmach „Królowa aniołów”, „Aria diva”, „Podróż”, „Krzysztof”, a także w nagrodzonym na Festiwalu w Wenecji  francuskojęzycznym filmie „Cała zima bez ognia” w reżyserii Grega Zglińskiego. Za rolę w ich kolejnym wspólnym filmie pt. „Wymyk” otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2011). Rok później została nagrodzona za najlepszą główną rolę kobiecą na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film za film Anny Wieczur-Bluszcz „Być jak Kazimierz Deyna”.

Ostatnio zagrała m.in. w Wołyniu W. Smarzowskiego (2016), była też nominowana do nagrody Orła za jedną z głównych ról w filmie K. Dębskiej Moje córki krowy (2016). Na premierę czeka nowy film Marka Koterskiego z jej udziałem.

Popularność przyniosły jej role w serialach „Londyńczycy”, „Głęboka woda” i „Paradoks”

Jej sztuki („Podróż do Buenos Aires” i „Daily Soup”) pisane razem z siostrą Moniką pod pseudonimem Amanita Muskaria zostały przetłumaczone na wiele języków i od lat grane są z powodzeniem w Polsce i za granicą. Ich ostatnia sztuka – „Cicha noc” , będzie miała swoją prapremierę w projekcie Teatroteka (teatr tv).

W grudniu 2017 zadebiutowała jako współautorka i reżyserka sztuką o Nowej Hucie („Tożsamość Wila”) w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Jest również autorką scenariusza filmu p.t. „Fuga” w reż. A. Smoczyńskiej, do którego zdjęcia właśnie się skończyły.