Konferencji Nauka-Biznes-Samorząd

2026-03-26T06:02:21+01:00

W środę 25.03 2026 młodzież z Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wzięła udział w bardzo ciekawej i praktycznej Konferencji Nauka-Biznes-Samorząd. Prelegenci mówili o bezpieczeństwie na styku edukacji, technologii i odpowiedzialności społecznej.  W drugiej części miała miejsce debata na temat : Kompetencje dla bezpieczeństwa regionu- wspólna odpowiedzialność. ZA

Konferencji Nauka-Biznes-Samorząd2026-03-26T06:02:21+01:00

Mistrzynie Powiatu w piłce nożnej!

2026-03-20T19:02:46+01:00

MAMY TO! 🏆⚽ Z ogromną radością informujemy, że nasze dziewczęta zostały Mistrzyniami Powiatu w piłce nożnej! 💪🔥 Po emocjonujących meczach, pełnych walki, determinacji i świetnej gry zespołowej, dziewczyny pokazały klasę i sięgnęły po najwyższe miejsce na podium. Gratulujemy całej drużynie oraz trzymamy kciuki za kolejne etapy i życzymy dalszych sukcesów! 🚀 Skład drużyny: Psyk Julia, Wieczorek Krystyna, Jantos Laura, Janicka Natalia, Istek Hanna, Powaga Julia, Brzęczek Lena, Jonek, Roksana, Golla Angelika, Kubacka Zuzanna, Romanowska Bianka, Chwiłka Zuzanna, Kaliciak Anna

Mistrzynie Powiatu w piłce nożnej!2026-03-20T19:02:46+01:00

Wizyta laboratorium analitycznym

2026-03-20T13:54:53+01:00

Nasze uczennice miały okazję poznać laboratorium analityczne w oleskim szpitalu. Dziewczyny zobaczyły jak pracują zaawansowane analizatory, dowiedziały się ,jak diagnozuje się choroby na podstawie parametrów krwi. Dziękujemy Pani Aleksandrze Mercie za pokazanie pracy diagnostów laboratoryjnych od kuchni.

Wizyta laboratorium analitycznym2026-03-20T13:54:53+01:00

IV Regionalne Konkursy Przedmiotowe oraz Dni Otwarte za nami!

2026-03-20T13:43:24+01:00

Prawdziwe święto nauki i pasji – IV Regionalne Konkursy Przedmiotowe oraz Dni Otwarte za nami! 17 marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla młodych entuzjastów nauki i sztuki. Gościliśmy aż 250 uczniów z 15 szkół podstawowych, którzy zdecydowali się spędzić ten dzień z nami, poznając wyjątkową atmosferę naszego liceum. Było nam niezmiernie miło gościć reprezentantów następujących placówek: Olesno: SP nr 1, SP nr 2 Praszka: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 Okolice: PSP w Kozłowicach, SP w Kościeliskach, SP Ciasna, SP w Kowalach, ZSP w Strojcu, SP Sieraków, SP w Borkach Wielkich, PSP w Sternalicach, SP w Zborowskiem [...]

IV Regionalne Konkursy Przedmiotowe oraz Dni Otwarte za nami!2026-03-20T13:43:24+01:00

Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne

2026-03-20T19:19:31+01:00

Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne 19.03.2025 uczniowie Martyna Dziaczuk i Wojciech Jaguś wzięli udział w półfinale Ogólnopolskich Igrzysk Optycznych, które odbywały się na Uniwersytecie Opolskim. Jak się okazało po sprawdzeniu prac przez organizatorów Wojciech Jaguś zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym wzięło udział 5. uczniów m. in. z Warszawy, Poznania i Zielonej Góry. Ostatecznie po rozwiązaniu zadań doświadczalnych z optyki, Wojtek zajął 4 miejsce, otrzymując tytuł finalisty i zdobył złoty indeks na Uniwersytet Opolski. Informacja telewizyjna

Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne2026-03-20T19:19:31+01:00

Kaja i Maja w Parlamencie Europejskim

2026-03-23T19:33:04+01:00

Wizyta w Parlament Europejski Kaja Zolisz i Maja Makles dwie uczennice naszej szkoły, należące do Rady Młodzieżowej w Oleśnie, pełniące funkcję wiceprzewodniczących Młodzieżowej Rady Gminy, na co dzień angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności oraz organizację różnorodnych wydarzeń, co wiąże się z dużą odpowiedzialnością i aktywnym budowaniem wspólnoty. Uczennice klasy czwartej liceum, na zaproszenie Andrzej Buła, wzięły udział w wycieczce do Bruksela, której głównym punktem była wizyta w Parlament Europejski. Podczas pobytu w Parlamencie Europejskim uczestniczki wzięły udział w prelekcji na temat jego działalności oraz roli w funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Miały również okazję zwiedzić budynek zarówno z zewnątrz, [...]

Kaja i Maja w Parlamencie Europejskim2026-03-23T19:33:04+01:00

Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

2026-03-27T18:19:30+01:00

Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej 17 marca 2026 roku w trakcie Dnia Otwartego i IV Regionalnych Konkursów Przedmiotowych  uczniowie szkół podstawowych mający przerwę lub zwiedzający szkołę mogli zapoznać się z zasadami prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod nadzorem uczniów klasy I cyber mil każdy mógł prawidłowo wykonać resuscytację krążeniową z wykorzystaniem fantomów RKO, między innymi z pozyskanym ostatnio w ramach Projektu Compensa Oświata. Umiejętność ta, właściwie przeprowadzona, może zwielokrotnić szanse osoby poszkodowanej na przeżycie. M.K.

Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej2026-03-27T18:19:30+01:00

Wielka Powtórka z Historii

2026-03-20T06:07:25+01:00

Wielkiej Powtórki z Historii 16.03.2026 ZR kl.III(WOS, historia, j.polski ) wziął udział w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim w ramach Wielkiej Powtórki z Historii. Wykłady i ćwiczenia poszerzyły zdobytą już wiedzę z tych przedmiotów w naszej szkole. Uczniowie mogli zwiedzić gmach UO-wydział historii, a także zobaczyć jak wyglądają zajęcia i w nich uczestniczyć. K. G

Wielka Powtórka z Historii2026-03-20T06:07:25+01:00

Protokół XXIV Szkolnych Konfrontacji Teatralnych

2026-03-15T20:23:47+01:00

Protokół  XXIV Szkolnych Konfrontacji Teatralnych Olesno, 14. marca 2026 r. Jury w składzie: Artur Majer (przewodniczący), Sławomir Kuźnicki, Iwona Baldy, Anna Wieczorek, Karolina Papiorkowska - Dymet, Jakub Kowalczyk, Michał Wiśniewski obejrzało 14 spektakli konkursowych: Ostatni Krzyk (IIId) – Po drugiej stronie śmiechu Czwartacy (IVc) – Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią Cichociamni (Ic) – Szklany człowiek Edi Squad (IVd) – Stowarzyszenie Umarłych Poetów Sceniczna katastrofa (Ia) – Zabójstwo za czteropak Ib – Za murem ciszy Katarzynki (IVa) - SOS Koloszki (IIIb) - Dezerter Głos człowieka (Id) – Homo sum FC Gingeryści (IIIc) – Po równo Przerembelbelbel (IVe) – Antygona w Nowym Yorku [...]

Protokół XXIV Szkolnych Konfrontacji Teatralnych2026-03-15T20:23:47+01:00
Przejdź do góry