„Czytanie łączy pokolenia”


W piątek 13 października w I LO w Oleśnie odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez bibliotekę szkolną pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli różnych  środowisk z naszego miasta: władz lokalnych, nauczycieli, artystów, seniorów, uczniów, którzy pięknie odczytali fragmenty różnych książek. Celem projektu było przede wszystkim zainteresowanie zebranych czytelnictwem, jako formą kulturalnego i pożytecznego spędzania czasu.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również absolwentów i mieszkańców naszego miasta.
W ramach piątkowej uroczystości obchodzono również w szkole Dzień Edukacji Narodowej; 75-lecie funkcjonowania liceum ogólnokształcącego i 145 lat nauki w budynku szkoły.
Grupa organizacyjna w składzie: Pani Sabrina Abtouche, Michalina Gołąb,Weronika Garbaczok, Julia Matan, Lena Wajgert, Natalia Antosik, Martyna Zalewska, Patryk Wąsiński wraz z dyrekcją szkoły, nauczycielami, pracownikami obsługi, uczniami i całą społecznością szkolną zadbała o uroczystą i jednocześnie rodzinną oraz rozrywkową atmosferę imprezy. Czytanie fragmentów literatury urozmaicono występami wokalnymi uczniów, a wolontariat szkoły zapewnił wszystkim chętnym „coś słodkiego i smacznego” w szkolnej kawiarence.

GALERIA