Kwalifikacje do finału 46. Olimpiady Języka Niemieckiego


Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice Emma Kaniak z klasy 2a oraz Lena Jantos z klasy 3c zakwalifikowały się do centralnego etapu Olimpiady Języka Niemieckiego. Finał konkursu dobędzie się w Poznaniu. Jest to niezwykle trudny konkurs, wymagający ogromnej wiedzy gramatycznej, historycznej, językowej i realiów życia w krajach niemieckojęzycznych.  Przypominamy, że do drugiego etapu pisemnego z naszej szkoły zakwalifikowali się oprócz Emmy i Leny jeszcze Anna Weber, Marie-Luise Ochmann, Pascal Maruska oraz Marek Janicki. Jednak do etapu ustnego dostały się tylko Emma i Lena, które obecnie będą musiały również przejść etap pisemny i ustny. Wszystkim osobom biorącym udział w olimpiadzie dziękujemy za trudy przygotowań i godne reprezentowanie naszej szkoły. A dziewczynom życzymy wielu wrażeń w Poznaniu.

 Germanistki