Egzamin DSD II za nami


W dniach 22.11.2022 odbyła się w naszej szkole część pisemna a 1.12.2022 część ustna egzaminu DSD II, do którego można się przygotowywać w naszym liceum. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy IV f Lea- Rosa Rode, klasy IV e Andrzej Świt i Maximilian Czech, klasy III a Anna Weber oraz klasy III c Lena Jantos, Beata Prochota, Franziska Ochmann, Marek Janicki i Fabian Hober. Gratulujemy tym osobom, że pokonały swoje obawy oraz strach i podeszły do tego bardzo trudnego egzaminu. Ale również za to, że chcieli wypróbować swoje umiejętności. Dziękujemy Wam za udział w zajęciach DSD (również na lekcjach zdalnych) oraz za to, że my również mogłyśmy poszerzyć swoją wiedzę z tematów, które musieliście przygotować. Wyniki egzaminów ustnych już znamy, za to na wyniki z części pisemnej a zatem na to, czy i na jakim poziomie ten egzamin został zdany przyjdzie nam poczekać …… do marca. Trzymamy kciuki!

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w egzaminie językowym DSD II lub poszerzyć swoja wiedze z zakresu języka niemieckiego zapraszamy na zajęcia przygotowujące do tego egzaminu. Warto spróbować!

Germanistki

Cześć ustna