Niemal stali bywalcy…


29.04.2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu pt. „Badania ściśle tajne” w reżyserii Norberta Rakowskiego wystawionego przez Teatr Kochanowskiego w Opolu. Przed występem mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez panią Sandrę Lewandowską – pedagożkę teatru. Znakomity tekst Iwana Wyrypajewa pozwala świetnie wczuć się w niezwykłą atmosferę spektaklu, pomimo dość zaskakującej formy – otóż scenariusz ukazuje widzowi dialogi bohaterów z niewidzialnymi dla widza głosami przeprowadzającymi tytułowe badania. Pytania kierowane do bohaterów, a co za tym idzie, także do widzów mają szeroki zakres: od pytań dotyczących życia prywatnego, przechodzimy do pytań natury etycznej. Występ zachwycił naszych uczniów głównie dzięki znakomitej grze aktorskiej. Serdecznie zachęcamy do wybrania się na spektakl „Badania ściśle tajne”

DB