„Prawdziwa radość jest rzeczą poważną”

Rozważanie tej myśli starożytnego filozofa to zadanie dla uczestników XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego, którego eliminacje lokalne odbyły się w auli naszej szkoły 16 lutego 2022 r. Ten paradoks zainspirował kilkanaście osób do przedstawienia własnych niebanalnych rozważań. I choć wszyscy zgodzili się z Seneką, to jednak argumentacja  w każdym przemówieniu – zupełnie inna. Niezależne jury w osobach pań Marii Mitrengi i Gabrieli Kansik oraz pana Sebastiana Taboła podjęło decyzję, że do eliminacji regionalnych przejdzie pięć osób. Są to Patrycja Siubijak (I miejsce), Jakub Panek (II miejsce), Marta Drewniak i Laura Pilśniak (ex aequo – III miejsce) oraz  Kryspin Sandak (IV miejsce). Patrycja, Jakub i Kryspin to uczniowie II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu, a Marta (I B) i Laura (II A) to uczennice naszej szkoły. Gratulacje dla laureatów! Trzymajmy kciuki za ich sukcesy w eliminacjach regionalnych w Opolu już 1 marca!

E.Sz

Galeria

Prezentacje uczestników