Piotr Zug z klasy IIa uzyskał tytuł finalisty z wyróżnieniem LXI Olimpiady Matematycznej. Najlepszych uczniów Komitet Główny OM zaprosił pod koniec maja na trzydniową „dogrywkę” celem ustalenia składu drużyn na zawody międzynarodowe.

W jej wyniku uczeń naszego liceum  będzie reprezentantem Polski na 31. Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich (listopad 2020, Islandia). „Baltic Way” to coroczne zawody. Udział w konkursie brać mogą jedynie reprezentacje 11 państw położonych nad Bałtykiem: Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji oraz Sankt Petersburga (Rosja).

W ub. miesiącu Piotr został także laureatem XVIII Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, zajmując X miejsce w Polsce. Sukces jest tym większy, że są to zawody otwarte, czyli w jednej kategorii rywalizują studenci, uczniowie szkół średnich i dorośli pasjonaci geometrii.

Dołóżmy do tego 1. miejsce w Polsce konkursie „Alfik Matematyczny”,  wygraną w XIII Regionalnym Konkursie Matematycznym im. S. Banacha (we wspólnej kategorii licealistów), wyróżnienie w 52. Małej Olimpiadzie Matematycznej w Opolu oraz jeden z najwyższych wyników w Polsce w konkursie Kangur Matematyczny.   

Cóż trzeba uczciwie przyznać, że to niesamowicie imponująca lista sukcesów jak na jeden rok szkolny.

Piotrze, jesteśmy dumni i gratulujemy!

 

Zdjęcie obok pochodzi z finału ubiegłorocznej OM z Tarnowa.