Konkursy z realioznawstwa są niezwykle trudne: można zadawać pytania o ludzi, jedzenie, obyczaje, geografię, zabytki itd. Czy warto przyswajać więc wiedzę np. o Szwajcarii? Ten kraj był tematem tegorocznej edycji konkursu Turbolandeskunde. W pierwszym etapie wzięło w nim udział  ponad 2 tysiące 3 osobowych drużyn z 330 szkół a w finale stanęło 20 drużyn.  Naszą szkołę eprezentowała, po wygranej w Opolu, drużyna w składzie Beata Jurczok z 3a, Magdalena Pownuk z 2c oraz Miriam Janicka z 2a.  Niestety zamiast do Warszawy  nasza drużyna udała się przed monitory swoich komputerów. W niedzielę 07.06.2020 odbył się finał konkursu w formie … on-line. Podczas uroczystej inauguracji przemawiał m.in  Ambasador Szwajcarii w Polsce – pan Jürg Burri oraz przedstawicielka Goethe-Institut Warschau – pani Justyna Ciecharowska (Pani, która prowadzi 10 Minuten mit Deutsch)

    Dziewczyny wylosowały temat 13 – Przedstaw Rogera Federera oraz miasto Bazyleę. W ciągu godziny musiały przygotować na wylosowany temat  prezentację związaną ze Szwajcarią oraz przedstawić przed jury i wywalczyły sobie I miejsce. Dziewczyny byłyście super!

Gabriela Janicka i Renata Kassner

 

To jedno ze zdjęć z fb psnjn: nasza drużyna przed prezentacją z p. Moniką Janicką