W sobotę, 09 listopada 2019r., w hali sportowej przy Zespole Szkół w Oleśnie zapanował bajkowy klimat. Rozbrzmiewała ona dźwiękami rytmicznych tańców latynoamerykańskich i dostojnych, romantycznych tańców standardowych, co umiliło nie tylko mieszkańcom naszego miasta szarą późnojesienną aurę. Odbywał się tu V Oleski Festiwal Tańca w ramach, którego został zorganizowany XXX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Ta niezwykle widowiskowa, zorganizowana z rozmachem taneczna impreza odbyła się w naszym mieście już po raz piąty.

   Jej organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnie, Studio Tańca i Rozrywki Dancer, Miejski Dom Kultury, Klub Tańca Towarzyskiego ”Róża” i Stowarzyszenie Oświatowe „Rozwój na Plus”, patronat honorowy pełnili Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Oleski, Burmistrz Olesna. Jako instytucje wspierające dołączyły Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie i Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich.

    Funkcję kierownika artystycznego pełnił p. Krzysztof Musioł, utytułowany tancerz, trener, absolwent naszej szkoły, a kierownikiem organizacyjnym był p. Marek Leśniak, dyrektor Zespołu Szkół w Oleśnie.

   Było to ogromne wyzwanie artystyczne i logistyczne. Przed publicznością wystąpiło ponad dwieście par tanecznych. Tancerze przybyli do Olesna m.in. ze Szczecina, Gdyni, Szamotuł, Warszawy, Łodzi, Częstochowy, Krakowa, Zielonej Góry, Wrocławia, Opola, Dobrzenia Wielkiego, Bierunia Starego, Jeleniej Góry. Wśród gości byli młodsi i starsi tancerze, pasjonaci tańca, wykwalifikowani nauczyciele tańców towarzyskich wraz ze swoimi podopiecznymi, prezesi znanych klubów tanecznych, którzy zasiedli w jury konkursu i wielu innych gości, a wśród nich prawdziwe autorytety w świecie tańca towarzyskiego. Widownia natomiast zapełniła się rodzicami i krewnymi występujących tancerzy. Licznie dołączyli do nich mieszkańcy Olesna, którzy podziwiali i oklaskiwali wirujące na parkiecie pary.

    Społeczność Zespołu Szkół w Oleśnie i Klubu TT „Róża” postarała się w tym dniu jak najlepiej sprostać zadaniom gospodarzy tej wspaniałej imprezy. Można powiedzieć, że wraz z organizatorami stanęliśmy na wysokości zadania, zapewniając gościom jak najlepsze warunki do tego, aby mogli poczuć się u nas dobrze, przygotować do udziału w konkursie, zaprezentować swoje taneczne umiejętności, z gracją wykonać skomplikowane figury, dostarczając widzom miłych wrażeń, a po wyczerpującym występie odpocząć i posilić się. Do dyspozycji gości przygotowano szatnie, garderobę z dużymi lustrami, stanowisko, gdzie można było skorzystać z pomocy medycznej, z usług fotografa, czy po prostu poprawić fryzurę i zmienić strój.

   Oleski Festiwal Tańca był niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Po raz kolejny mieliśmy okazję popatrzeć na wspaniałe widowisko i przeżyć wyjątkowe chwile, za które dziękujemy goszczącym u nas tancerzom i organizatorom imprezy. Gorące podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia oraz nieocenionym sponsorom. Niech wpisze się na stałe w kalendarz imprez artystycznych w naszym mieście, bo „ taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy…”

K. Borecka

nauczyciel LO

 

Galeria