Ogromnym sukcesem może poszczycić się w tym roku nasza matematyczna  drużyna. W 18-tej edycji bardzo prestiżowych rozgrywek o nazwie Dolnośląskie Mecze Matematyczne zajęła DRUGIE miejsce.

   

Nazwa imprezy może być nieco myląca, gdyż startują w niej szkoły z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Opolszczyzny. Jest to jeden z nielicznych zespołowych konkursów matematycznych. Rywalizacja jest tutaj bardzo emocjonująca i słowo „mecz” na określenie takiej rozgrywki jest jak najbardziej na miejscu. W standardowym meczu uczestniczą 10-osobowe drużyny z dwóch szkół. Pracując w osobnych salach mają godzinę zegarową na rozwiązanie zestawu zadań przygotowanego przez Uniwersytet Wrocławski. Zaraz potem zaczyna się właściwa rozgrywka. W jej trakcie drużyny zadają sobie zadania na przemian i prezentują rozwiązania na tablicy. Mecz kończy się po rozwiązaniu 8 spośród 10 zadań z listy, a zwycięża ta drużyna, która zgromadzi więcej punktów.

            Młodzi matematycy z oleskiego liceum jak burza przeszli przez eliminacje zostawiając w pokonanym polu drużyny z II LO w Oleśnicy, I LO w Kluczborku oraz II LO z Kępna. Następnie wygrali grupę półfinałową. Po wysokich zwycięstwach z I LO ze Strzelec Opolskich oraz I LO z Głogowa, nawet porażka w ostatnim meczu niczego nie zmieniła. 

            Rozgrywki 18. edycji DMM zaczęły się jeszcze w listopadzie 2018r, a zakończyły się w sobotę 25. maja 2019r. wielkim finałem, w którym przeciwnikiem oleśnian było renomowane III LO z Wrocławia. Mecz został rozegrany w Instytucie Matematycznym we Wrocławiu. Pozytywnym wsparciem była obecność na trybunach nie tylko nauczycieli matematyki, ale też dyrektora, p. Marka Leśniaka. Już na wstępie szefowa imprezy, p. Małgorzata Mikołajczyk zaanonsowała, że spotkają się nie tylko prawdziwi weterani DMM (obie szkoły uczestniczyły we wszystkich edycjach), ale i wielokrotni bywalcy finałów (Olesno – po raz czwarty, III LO Wrocław – po raz szósty). Trzeba uczciwie przyznać, że nasi rywale prezentowali się lepiej i zasłużenie wygrali. W żadnym wypadku nie umniejsza to sukcesu oleskich matematyków.

Trzon drużyny  biorącej udział w rozgrywkach stanowili:

Bartłomiej Zug (kapitan – 3c), Kamila Wyrwich (3c), Marta Woźny (3c), Michał Jackowski (3c), Mateusz Urbańczyk (3c), Michał Wieczorek (3b), Natalia Kierat (3b), Alicja Hassinger (3b), Kacper Świerczek (3d), Filip Sowa (3a), Patryk Augustyniok (2a), Piotr Zug (1a). 

Gratulujemy!