Tegoroczna uroczystość wręczenia certyfikatów językowych DSD II (Deutsches Sprachdiplom ) odbyła się w dniu 29.05.2019 r. w I LO im.  H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu.

Wśród ok. 150 absolwentów  11 szkół okręgu południowej Polski, w których realizowany jest program DSD II znalazło się również 12 naszych tegorocznych maturzystów.

W imieniu Konsulatu Niemiec dyplomy wręczyła pani Dorothee Brodure, a towarzyszyły jej koordynatorki programu DSD   Susanne Lindemann  i Nina Diehl.

Uzyskany dyplom jest poświadczeniem znajomości języka niemieckiego na poziomie B2/C1 i pozwala na podjęcie studiów na dowolnej uczelni (poziom C1) w Niemczech. Jego zdobycie możliwe  było dzięki  pozytywnie zdanym egzaminom, które odbyły się w listopadzie i grudniu ubiegłego roku,

a poprzedzały je prawie trzyletnie przygotowania. Program DSD II realizowany jest w naszym liceum od 2001 roku  w klasie z rozszerzonym programem języka niemieckiego.

Dyplomy zdobyli w tym roku: Natalia Baumert, Łukasz Bensz, Kevin Gajek, Sonia Jendrak, Daria Jendrossek  (wyróżnienie), Karolina Konieczna, Rafaela Maruska, Stefania Prochota (wyróżnienie), Anna Respondek, Tomasz Sopa, Wojciech Sukiennik i Kamila Wyrwich.

Gratulujemy!

RK