XVIII edycja Dolnośląskich Meczów Matematycznych

Pięć meczów i pięć zwycięstw naszej reprezentacji w tegorocznej edycji najbardziej prestiżowych matematycznych rozgrywek drużynowych w południowo-zachodnim regionie Polski!

Przypomnijmy po kolei. W pierwszej fazie rozgrywek grupowych wygraliśmy z I LO Kluczbork, II LO Kępno i II LO z Oleśnicy. Do półfinałów z naszej grupy awansowały dwa najlepsze zespoły (także Kluczbork). W połowie lutego pewnie i z dużą przewagą pokonaliśmy ZSO Strzelce Opolskie. Zaś 26. marca 2019r. stoczyliśmy znakomite spotkanie z  I LO z Głogowa, wygrywając 37:27. Z racji odległości między naszymi miejscowościami, mecz odbył się w Instytucie Matematycznym we Wrocławiu.  Bardzo miło było nam mieć wsparcie w osobie p. Adama Waliczka, naszego absolwenta pracującego we Wrocławiu, który był obecny podczas rozgrywki. Adam to także uczestnik kilku poprzednich edycji DMM.

Chyba wszystkim członkom drużyny zapadnie na długo sytuacja sprzed meczu. W oczekiwaniu na rozpoczęcie wszyscy zgromadzili się przy większym  stole na korytarzu Instytutu Matematycznego, leniwie odpoczywając po podróży. Wówczas ktoś powiedział: „Teraz kapitan wygłosi mowę mobilizacyjną”. Bartek, dojadający jeszcze kanapkę, jakby nie zwrócił na to żadnej uwagi i poprosił swojego brata, aby podał mu Tymbarka. Odkręcił butelkę, pokazał nakrętkę i odczytał napis: „Uda się!”.  I faktycznie drużyna grała jak natchniona.

Do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz, 11 kwietnia z I LO Kluczbork. Po dwóch wygranych jesteśmy o krok od wywalczenia awansu do finału całych rozgrywek, w którym spotkają się dwie najlepsze szkoły. Byłby to już czwarty finał oleskiego liceum w ciągu osiemnastu lat konkursu. Poprzednio zajmowaliśmy miejsca: trzecie w 2002r., pierwsze w 2004r. i drugie w 2008r. (za każdym razem finał był trójzespołowy).

We Wrocławiu walczyli dzielnie: Filip Sowa, Bartłomiej Zug, Piotr Zug, Patryk Augustyniok, Kamila Wyrwich, Marta Woźny, Mateusz Urbańczyk, Michał Jackowski, Alicja Hassinger i Natalia Kierat.