W sobotę 02.12.2017 r. w hali sportowej oleskiego Zespołu Szkół w Oleśnie w ramach Oleskiego Festiwalu Tańca  odbył się XXVIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Śląskiej oraz wieczorna gala taneczna z udziałem par mistrzowskich. W turnieju wystartowało 140 par tanecznych, m.in. z Opola, Warszawy, Wrocławia, Dobrzenia Wielkiego, Praszki, Kluczborka, Tomaszowa Mazowieckiego, Kępna, Czeladzi, Rybnika, Chorzowa i Katowic. W turnieju nie mogło zabraknąć par tanecznych Klubu Tańca Towarzyskiego  „Róża”, współgospodarza festiwalu.

Uczestnicy rywalizowali w czterech blokach startowych ujętych w określone kategorie wiekowe. Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Oleskiego  i Burmistrza Olesna, którzy również byli fundatorami pucharów  i medali dla zwycięzców.

Nowością tegorocznego festiwalu była transmisja na żywo przeprowadzona przez  telewizję internetową. Przekaz na facebooku obejrzało ponad dwa tysiące internautów z  Polski, Niemiec, Wielkiej Brytani, Irlandii, Holandii, Bośni i Hercegowiny, Austrii, Chorwacji  oraz dalekiego Taiwanu.

Współorganizatorami festiwalu byli: Zespół Szkół w Oleśnie, Miejski Dom Kultury w Oleśnie oraz Studio Tańca i Rozrywki „DANCER”.

M.L.

GALERIA