W dniach 17-19 listopada 2017 roku w Warszawie odbyła się konferencja p.”Godność człowieka a niepełnosprawność” organizowana przez fundację „Świat na TAK”. Dzięki wsparciu Rady Rodziców i Pana Dyrektora w konferencji uczestniczyli uczniowie kl. IIA: Alicja Figurniak, Weronika Marzec, Wojciech Sukiennik i Laura Kacała z ID oraz opiekun Klubu p. Grażyna Chałupka.

W pierwszym dniu konferencji odbyły się warsztaty integracyjne dla uczniów z animatorem dotyczące współpracy z osobami niepełnosprawnymi a później zabawa integracyjna dla wszystkich.

W drugim dniu konferencji miało miejsce spotkanie z dr Tomaszem Dangel, twórcą polskiej Karty Praw Dziecka śmiertelnie chorego w domu. Wykład p. Doktora dotyczył praw dziecka do przedwczesnej śmierci wg dr Janusza Korczaka, prof. Ludwika Hirszfelda, Ireny Sendler oraz prof. Janusza Kochanowskiego.

Oglądaliśmy także film „Zakręcony piątek”przedstawiający w humorystyczny sposób problemy porozumiewania się rodziców z dziećmi w okresie dorastania.

Następnie odbyły się warsztaty „Jak pomóc młodzieży w budowaniu autorytetu rodziców?

Wieczorem była możliwość zwiedzania miasta Warszawy nocą.

W niedzielę, po śniadaniu, zmęczeni ale zadowoleni wracaliśmy do swoich domów i jak napisała Laura „Wyjazd do Warszawy był dla nas niesamowitym przeżyciem”.