Pracownicy szkoły dawnej i dziś

Zamieszczony poniżej alfabetyczny spis nauczycieli, którzy pracowali w szkołach związanych z oleskim liceum w latach 1945-2021, może być niepełny ze względu na braki w dokumentacji (dotyczy to szczególnie lat czterdziestych) i na fakt, że uwzględnia zasadniczo tylko tych, którzy pracowali co najmniej rok w pełnym wymiarze godzin. Chcemy, aby tu zaprezentowany wykaz (dla ułatwienia – alfabetyczny) pomógł odnaleźć dawnych przyjaciół, przypomnieć bliskich niegdyś nam ludzi, którzy wzbogacali naszą osobowość, pomogli ukształtować charaktery.

  • Włodzimierz Koszarski – od 16 VI 1945 do 30 VI 1946r
  • Włodzimierz Koza – od 1 VII 1946 do 31 VIII 1946r
  • Władysław Matuszkiewicz – od 1 IX 1946 do 24 IX 1948r
  • Mieczysław Natkaniec – od 1948 do 1959 r
  • Alfred Kopeczek – od 1959 do 1962 r
  • Kazimierz Krych – od 1962 do 1963 r
  • Władysław Ciężki – od 1963 do 1975 r
  • Jan Kus – od 1975 do 1979 r
  • Marianna Wręczycka – od 1979 do 1992 r
  • Henryk Zug – od 1992 r do 1996 r
  • Marek Leśniak – od 1996 r
  • Ferdynand Lercher – od 1950 do 1953 r
  • Piotr Polak – od 1954 do 1956 r
  • Janina Błaszczak – od 1956 do 1959 r
  • Mieczysław Natkaniec – od 1959 do 1960 r
  • Władysław Ciężki – od 1960 do 1963 r
  • Franciszek Gwiazdowski – od 1963 do 1967 r
  • Krystyna Szychowska – od 1984 do 1988 r
  • Ewa Fladecka – od 1988 do 1990 r
  • Henryk Zug – od 1990 do 1992 r
  • Marek Koloch – od 1992 r do 1997 r
  • Krystyna Grzebiela – od 1997 r
  • Grażyna Bogacz – od 2002 r do 2018 r
  • Marzena Zug – od 2018 r
  • Adamczyk Teresa przedmioty medyczne
  • Adamczyk Zofia historia, WOS
  • Baliński Waldemar przedmioty zawodowe
  • Baum Elke lektor języka niemieckiego
  • Baumgart Karl lektor języka niemieckiego
  • Bełkot Rita (+) wychowanie fizyczne
  • Biniek Beata, wiedza o kulturze
  • Bioły Karina biologia, chemia
  • Bioły Michał informatyka
  • Blukacz Maria nauczanie początkowe
  • Błaszczak Alfons (+) geografia, język łaciński
  • Błaszczak Janina (+) matematyka, język angielski
  • Bober Anna chemia
  • Bodak Stanisława chemia
  • Bogacz Grażyna biologia
  • Borecka Krystyna, język rosyjski
  • Borowik Grażyna przedmioty medyczne
  • Brodacka Hanna (+) język polski
  • Brodacki Jan (+) język angielski
  • Bryś – Gajda Anna język angielski
  • Brzęczek Lila przedmioty medyczne
  • Bugaj-Kubacka Małgorzata język polski
  • Ciężki Władysław (+) fizyka
  • Chałupka Grażyna przedmioty medyczne, psychologia, WDŻ
  • Chęcińska Ewa przedmioty ekonomiczne
  • Chmielewski Jan wychowanie fizyczne
  • Chyrek Krystyna przedmioty medyczne
  • Czaja (Kozioł) Janina muzyka
  • Dachowski Marian (+) wychowanie fizyczne
  • Demarczyk Barbara język niemiecki
  • Dobrzyńska Maria język rosyjski
  • ks. Donarski Zbigniew religia
  • Dudek Stanisław wychowanie techniczne
  • Faliński Andrzej wychowanie fizyczne
  • Falińska Krystyna język francuski
  • Famuła (Błaszczok) Dorota język niemiecki
  • Felis Hubert język angielski
  • Fladecka Ewa przedmioty medyczne
  • Fladecki Tadeusz przedmioty medyczne
  • Flank Mariola język polski
  • Frankiewicz Magdalena biblioteka
  • Frączek Aleksandra biologia, prace ręczne
  • Galus Krzysztof wychowanie fizyczne
  • Galus Wiesława przedmioty zawodowe
  • Garncarek (Olek) Elżbieta język polski
  • Głogowska Jagoda język angielski
  • Głowacz Maria (+) nauczanie początkowe, język polski
  • Gołda Wiesław przedmioty medyczne
  • Gołdzińska M. przedmioty medyczne
  • Górska Katarzyna matematyka
  • Górski Waldemar matematyka, informatyka
  • Grabas (Leśniak) Katarzyna historia, WOS, etyka
  • Green Stephen lektor języka angielskiego
  • Grzebiela Krystyna język łaciński
  • Gurok Bernadeta rehabilitacja
  • Gwiazdowski Franciszek (+) język rosyjski, historia
  • Hajdus Eugeniusz elementy samoobrony
  • Haławin Izabela przedmioty medyczne
  • Hamela Stanisława fizyka
  • Hanzel – Szeja Ewa język angielski
  • Hober Krystyna religia, chór
  • ks. Horwath Jan (+) religia
  • Hucz Wanda język migowy
  • Iłowiecka Regina (+) język polski
  • Iłowiecki Tadeusz (+) plastyka, zajęcia praktyczne, matematyka
  • Iwańska Zofia (+) chemia
  • Izydorczyk Jarosław wychowanie fizyczne, PO
  • Jabłońska Maryla przedmioty medyczne
  • Jackowski Bogumił (+) fizyka, chemia
  • Jaguś Mariusz fizyka
  • Jaguś Violetta, język polski
  • Janicka Gabriela język niemiecki
  • Jaroń Aneta język niemiecki
  • Jasińska (Gűnter) Maria matematyka
  • Jasińska Natalia (+) geografia
  • Jendrzej (Foks) Hildegarda matematyka
  • Jeziorowski Jerzy wychowanie fizyczne, PO
  • Jurkowska Helena (+) nauczanie początkowe, rysunek
  • Kaczmarczyk Jolanta chemia, biologia, informatyka, przedsiębiorczość
  • Kaliciak Gabriela rachunkowość
  • Kalina Piotr informatyka
  • Kanicka Izabela filozofia
  • Kassner (Miska) Renata język niemiecki
  • Kleszcz Katarzyna przedmioty pedagogiczne
  • Koloch (Widera) Magdalena przedmioty ekonomiczne, informatyka, PO
  • Koloch Marek historia, WOS, PO
  • Kompała Łukasz psycholog, pedagog
  • Konarski Andrzej biologia
  • Konieczny Jan biologia
  • Kopeczek Alfred (+) język polski
  • Kostrzewska Halina matematyka
  • Koszarska Antonina (+) prace ręczne, nauczanie początkowe
  • Koszarski Włodzimierz (+) geografia
  • Kozioł Barbara język rosyjski
  • Kozioł Józef (+) muzyka
  • Kränzle Cornelia lektor języka niemieckiego
  • Kruczek Henryk (+) PO, język polski
  • Kruczek Michalina biologia
  • Krukowski Józef (+) język polski
  • Krzechka Grażyna wychowanie fizyczne
  • Krzyczkowska(Parkitna)Teresa(+) wychowanie techniczne
  • Kurpiel Marcin, wychowanie fizyczne
  • Kus Jan matematyka
  • Kuś Maria przedmioty ekonomiczne
  • Lepka Bogdan religioznawstwo, PO
  • Lercher Ferdynand (+) historia, język polski
  • Lesik Elżbieta historia, WOS
  • Lesik Józef (+) historia
  • Leśniak Jan przedmioty ekonomiczne
  • Leśniak Marek WOS, biologia
  • Lewicki Henryk (+) muzyka, historia, język rosyjski
  • Lipińska Krystyna fizyka
  • Lipus Barbara wychowanie techniczne
  • Lubojańska Mariola pedagog
  • ks. Ludewicz Michał, religia
  • Łokczewska Izabela (+) nauczanie początkowe
  • Magiera Lidia przedmioty medyczne
  • Marcinczak T. przedmioty medyczne
  • Matusiak Bożena język polski
  • Matuszkiewicz Władysław (+) matematyka
  • Matyja Stanisław muzyka
  • Matyszkiewicz Joanna, język angielski
  • Mazur Grażyna przedmioty medyczne
  • Michalczyk (Szostek) Maria geografia
  • Michalczyk Tadeusz wychowanie techniczne
  • Michalski Jan biologia
  • Mielczarek Aniela biologia, chemia
  • Mika Krystyna historia, rysunek
  • Mistygacz Ludwika (+) nauczanie początkowe, język polski, historia
  • Mistygacz Stanisław (+) psychologia, przyroda, wychowanie fizyczne
  • Mitura (Wolna) Aneta język polski
  • Mróz Stanisław geografia
  • ks. Muszalik Krystian religia
  • Natkaniec Mieczysław (+) matematyka
  • Natkaniec Zofia (+) język polski
  • Nawrocka Zofia język polski
  • Niedźwiedź Joanna przedmioty zawodowe
  • Niejadlik Ewa przedmioty ekonomiczne
  • Niemczyk Maria język polski
  • Niemczyk Waldemar fizyka
  • Nocuń Barbara psycholog
  • Nowak Dorota matematyka
  • Nowakowski Przemysław język angielski
  • Nowakowska Julita język angielski
  • Nowosińska Alina język angielski
  • Ofierska Janina plastyka, technika
  • Olek Kazimiera biologia
  • Olesińska Jolanta biologia
  • Paluch Gertruda przedmioty medyczne
  • Panek Barbara fizyka
  • Panek Gertruda przedmioty medyczne
  • Pazura Bolesław muzyka
  • Pastuszka Danuta język angielski
  • Peciak Małgorzata, religia
  • Perska Zofia (+) język łaciński (filologia klasyczna)
  • Pieczonka Eugeniusz (+) nauczanie początkowe
  • Pieczonka Maria (+) nauczanie początkowe, geografia, matematyka
  • Pielok Józef przedmioty medyczne
  • Pilarski Witold przedmioty medyczne
  • Płaczek-Zielonka Renata przedmioty zawodowe
  • Płochocka Maria (+) nauczanie początkowe, historia, matematyka
  • Płuska Marek przedmioty medyczne
  • Podgórska Maria socjologia
  • Pokorski Stanisław, wiedza o kulturze
  • Polak Piotr fizyka
  • Potempa Janusz wychowanie fizyczne
  • ks. Poznalski Maciej, religia
  • Pszczoła Maria biologia
  • Pychynski Mirosław geografia
  • Pytka Zdzisław, religia
  • Rataj Sebastian, informatyka
  • Reimann Karina, język niemiecki
  • Rollings Dean lektor języka angielskiego
  • Rudzka – Żak Krystyna etyka
  • Rundel Amy lektor języka angielskiego
  • Rutkowski Kazimierz (+) wychowanie fizyczne
  • Sarapak Elżbieta język polski
  • Sklorz Klaudiusz informatyka
  • Skrzeszowski J. przedmioty medyczne
  • Skonieczna – Piśla Jolanta wiedza o kulturze
  • Skoś Maria (+) nauczanie początkowe
  • Skuła Ewa język angielski
  • Skupiński Jan fizyka
  • Sladek Aleksandra historia, język niemiecki
  • Smolińska Teresa język polski
  • Sobczyk Edward (+) wychowanie techniczne
  • Sobczyk Gabriela fizyka
  • ks. Sługocki Piotr religia
  • ks. Sobek Mariusz religia
  • Sońska Krystyna język rosyjski
  • Spałek Jerzy przedmioty medyczne
  • Stanosek Maria biologia
  • Stasieńko Danuta język polski
  • Stefan Renata przedmioty medyczne
  • Strzecha Jadwiga przedmioty psychologiczne
  • Strzeja Magdalena fizyka, chemia
  • Suda Wojciech (+) wychowanie fizyczne
  • Sumera Ireneusz muzyka
  • Svetlik Michael lektor języka angielskiego
  • Sykulska Marianna nauczanie początkowe
  • Sykulski Józef (+) fizyka
  • Szaran Elżbieta fizyka
  • Szczurek Ewa język polski
  • Szlężak Maria przedmioty medyczne
  • Szostek Maria geografia
  • Szpor Augustyn (+) biologia
  • Szychowska Krystyna matematyka
  • Szychowski Zdzisław wychowanie techniczne
  • Szyroki Herbert fizyka
  • Tatarowicz (Kaczorek) Katarzyna matematyka
  • Theifert Rudolf (+) język polski
  • Theifert Stanisława (+) matematyka
  • Tomys Wiesława biblioteka
  • Trybuś Stanisław (+) biologia, chemia
  • Urbańska N. przedmioty medyczne
  • Watzlawik Bernadetta muzyka
  • Wartenberg Zuzanna przedmioty medyczne
  • Wejchert Elżbieta język rosyjski
  • Werner Gabriela przedmioty medyczne
  • Wendykier – Skuła Sylwia język rosyjski
  • Wesołowska Edyta geografia
  • Wesołowski Piotr geografia
  • Wężyk Wiesław wychowanie techniczne, fizyka
  • Wiecha Ryszard informatyka
  • Wilczyńska Maria (+) nauczanie początkowe, język polski
  • Wilemska Zofia (+) nauczanie początkowe
  • Wiśniewski Janusz przedmioty medyczne
  • Witych Bożena biologia
  • Wojczyszyn Wioletta język polski
  • Wolna Marta biologia
  • Wręczycka Marianna język polski
  • Wyduchowicz Peter lektor języka niemieckiego
  • Yeo Julian lektor języka angielskiego
  • Zawilińska Barbara biologia
  • Zawilińska Janina (+) język rosyjski
  • Zielińska Alicja język francuski
  • Zientek Irena psychologia
  • Zug Henryk geografia
  • Zug Marzena geografia
  • Zygmunt (Otrębowicz) Iwona język polski, język czeski
  • Zygmunt Katarzyna psycholog, pedagog
  • Żółtaszek Teresa przedmioty medyczne