II miejsce drużynowo 2007r.

Mała Olimpiada Matematyczna to corocznie rozgrywane pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu matematyczne mistrzostwa województwa opolskiego. Po eliminacjach szkolnych każda szkoła ma prawo wystawić do finału wojewódzkiego 4 uczniów.  Zgodnie z regulaminem reprezentację szkoły poszerzają ubiegłoroczni laureaci MOM oraz uczestnicy zawodów okręgowych tegorocznej ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej.

Największy sukces w dotychczasowych startach uczniów naszego LO odnieśli:
Joanna Górska, uczennica klasy I c, która w 2009r. wygrała XLI Małą Olimpiadę Matematyczną i uzyskała tytuł laureata gdyż bezbłędnie rozwiązała wszystkie zadania;
Paweł Kotyś  uczeń klasy IIa, który w 2012r. wygrał XLIV Małą Olimpiadę Matematyczną i uzyskała tytuł laureata;
Maciej Cebula  uczeń klasy IIa, który w 2012r. wygrał XLIV Małą Olimpiadę Matematyczną i uzyskała tytuł laureata;
Dariusz Janik  uczeń klasy IIe, który w 2013r. wygrał XLV Małą Olimpiadę Matematyczną i uzyskała tytuł laureata.

Duże sukcesy święcił w latach 2006/7 i 2007/8 Przemysław Kryściak, który zajął odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w województwie.

Historia najlepszych wyników przedstawia się następująco:

Rok szkolny 2016/17
5. miejsce drużynowo
klasy trzecie  Tomasz Ludyga 2. miejsce
Rok szkolny 2015/16
4. miejsce drużynowo
klasy drugie  Tomasz Ludyga
Maciej Zagrobelny
wyróżnienie
wyróżnienie
Rok szkolny 2014/15
. miejsce drużynowo
klasy pierwsze  Maciej Zagrobelny 4. miejsce
Rok szkolny 2013/14
9. miejsce drużynowo
klasy pierwsze  Kinga Winecka 6. miejsce
klasy trzecie  Dariusz Janik 6. miejsce
Rok szkolny 2012/13
5. miejsce drużynowo
klasy drugie  Dariusz Janik  1. miejscelaureat
klasy trzecie  Paweł Kotyś
 4. miejsce  – wyróżnienie
Rok szkolny 2011/12 3. miejsce drużynowo
klasy drugie Paweł Kotyś
Maciej Cebula
1. miejscelaureat
1. miejscelaureat
Rok szkolny 2010/11
4. miejsce drużynowo
klasy pierwsze Paweł Kotyś 5. miejsce
klasy drugie Wojciech Tobiś
Jakub Zagrobelny
5. miejsce – wyróżnienie
9. miejsce
klasy trzecie Joanna Górska
Iwona Ligus
7-8. miejsce
Rok szkolny 2009/10 3. miejsce drużynowo
klasy pierwsze Wojciech Tobiś 8. miejsce
klasy drugie Joanna Górska 2. miejsce
klasy trzecie Wojciech Zeler 6. miejsce
Rok szkolny 2008/09 7. miejsce drużynowo
klasy pierwsze Joanna Górska 1. miejsce – laureat
klasy trzecie Ewelina Jachymska 4. miejsce
Rok szkolny 2007/08  
klasy trzecie Przemysław Kryściak 2. miejsce
Rok szkolny 2006/07 2. miejsce drużynowo
klasy pierwsze Ewelina Jachymska 8. miejsce
klasy drugie Przemysław Kryściak 1. miejsce
klasy drugie Damian Olczyk 7. miejsce
klasy trzecie  Marcin Piątek 3. miejsce
 Rok szkolny 2005/06 5. miejsce drużynowo
klasy pierwsze  Damian Olczyk 7-8. miejsce
klasy pierwsze  Patrycja Dittman 7-8. miejsce
 klasy drugie Marcin Piątek 6. miejsce
 klasy drugie  Anna Bujak 7. miejsce
Rok szkolny 2004/05 7. miejsce drużynowo
 klasy pierwsze Marcin Piątek 4. miejsce
 klasy pierwsze  Anna Bujak 5. miejsce
Rok szkolny 2003/04 8. miejsce drużynowo
  klasy czwarte  Justyna Kleszcz 4. miejsce
  Rok szkolny 2002/03 nie odbyły się
  Rok szkolny 2001/02 5. miejsce drużynowo
 klasy drugie Waldemar Respondek 4. miejsce
 klasy drugie  Justyna Kleszcz 7. miejsce
 klasy czwarte  Joanna Kasprzyk 9. miejsce
  Rok szkolny 2000/01 10. miejsce drużynowo
 klasy pierwsze Waldemar Respondek 8. miejsce
Rok szkolny 1999/2000 12. miejsce drużynowo
klasy czwarte Paweł Gliniak 5. miejsce