Alfik Matematyczny

Jest najzupełniej poważnym konkursem matematycznym

Odbywa się pod koniec listopada i polega na udzieleniu 4 odpowiedzi do każdego z 28 zadań. Dokładniej: 112 razy należy stwierdzić czy podane zdanie jest prawdziwe czy fałszywe. Za nieprawidłowe odpowiedzi punkty są odejmowane.  Klasy pierwsze mają inne zadania, klasy drugie i trzecie – takie same. Klasyfikacja jest prowadzona dla każdego poziomu osobno.

Najlepsze rezultaty uczniów naszego I LO

ROK SZKOLNY 2019/20

  • Klasy drugie:   Piotr Zug 1. miejsce w Polsce, LAUREAT
    Patryk Gładysz 7. miejsce w województwie
    Szymon Czarnogórski  i Kamil Januszkiewicz 8. miejsce
     w województwie
    ponadto Bartosz Jurczyk i Zuzanna Kubat – dyplom za dobry wynik

  • Klasy pierwsze:
    Michał Sosnowski i Michał Wąsiński  6. miejsce w województwie
    ponadto Maciej Jankowski, Maksymilian Rataj,
    Alan Pietrasz i Martyna Januszkiewicz
     – dyplom za bardzo dobry wynik
    oraz Sebastian Ledwoń – dyplom za dobry wynik

ROK SZKOLNY 2017/18

  • Klasy drugie:
    Bartłomiej Zug 1. miejsce w województwie LAUREAT
    Marta Woźny 2. miejsce w województwie
    Natalia Kierat  3. miejsce
     w województwie

  • Klasy trzecie:
    Małgorzata Biernacka 1. miejsce w województwie LAUREAT
    Tomasz Garus 2. miejsce w województwie
    Paulina Czyrny 3. miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2016/17

  • Klasy pierwsze:
    Natalia Kierat  4. miejsce w województwie
    Bartłomiej Zug 7. miejsce w województwie

  • Klasy trzecie:
    Tomasz Ludyga 1. miejsce w województwie LAUREAT
    Maciej Zagrobelny 2. miejsce w województwie
    Mateusz Belka 3. miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2015/16

  • Klasy pierwsze:
    Małgorzata Biernacka  7. miejsce w województwie

  • Klasy drugie:
    Maciej Zagrobelny  2. miejsce w województwie
    Tomasz Jurczyk  6. miejsce w województwie
    Tomasz Ludyga  7. miejsce w województwie

  • Klasy trzecie:
    Jakub Wiecha  4. miejsce w województwie.

ROK SZKOLNY 2014/15

  • Klasy pierwsze:
    Maciej Zagrobelny  3. miejsce w województwie

  • Klasy drugie:
    Jakub Wiecha 1. miejsce w województwie,  LAUREAT

  • Klasy trzecie:
    Michał Wiśniewski  1. miejsce w województwie,  LAUREAT
    Mateusz Krawczyk  3. miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2013/14

  • Klasy pierwsze:
    Jakub Wiecha  2. miejsce w województwie

  • Klasy drugie:
    Kamil Lipiński  1. miejsce w województwie
    Michał Wiśniewski  5. miejsce
     w województwie
    Dagmara Weidel  6. miejsce
     w województwie
    Jan Bioły  9. miejsce
     w województwie

  • Klasy trzecie:
    Dariusz Janik  2. miejsce w województwie.

ROK SZKOLNY 2012/13

  • Klasy pierwsze:
    Dagmara Weidel  5. miejsce w województwie
    Michał Wiśniewski  7. miejsce w województwie
    Kamil Lipiński  9. miejsce w województwie

  • Klasy drugie:
    Dariusz Janik    4. miejsce w województwie

  • Klasy trzecie:
    Paweł Kotyś  1. miejsce w województwie,  LAUREAT
    Maciej Cebula  4. miejsce w województwie
    Aleksandra Mzyk  8. miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2011/12

  • Klasy pierwsze:
    Dariusz Janik    6. miejsce w województwie

  • Klasy drugie:
    Paweł Kotyś  1. miejsce w województwie,  LAUREAT

  • Klasy trzecie:
    Wojciech Tobiś   1. miejsce w województwie
    Jakub Zagrobelny  7. miejsce w województwie
    Tomasz Wloczyk  8. miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2010/11

  • Klasy pierwsze:
    Paweł Kotyś    2. miejsce w województwie

  • Klasy drugie:
    Wojciech Tobiś    2. miejsce w województwie
    Jakub Zagrobelny  5. miejsce w województwie

  • Klasy trzecie:
    Joanna Górska    5. miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2009/10

  • Klasy pierwsze:
    Jakub Zagrobelny  4. miejsce w województwie
    Wojciech Tobiś   9. miejsce w województwie

  • Klasy drugie:
    Katarzyna Wesołowska   6. miejsce w województwie
    Joanna Górska   9. miejsce w województwie

  • Klasy trzecie:
    Bartłomiej Bienias   3. miejsce w województwie
    Janusz Stańkowski  9. miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2008/09

  • Klasy pierwsze:
    Joanna Górska   8. miejsce w województwie

  • Klasy drugie:
    Bartłomiej Bienias   1. miejsce w województwie
    Janusz Stańkowski  9. miejsce w województwie

  • Klasy trzecie:
    Ewelina Jachymska  3. miejsce w województwie
    Marek Skorupa   5. miejsce w województwie
    Małgorzata Waliczek  10. miejsce w województwie

ROK SZKOLNY 2007/08

  • Klasy pierwsze:
    Bartłomiej Bienias  1. miejsce w województwie,  LAUREAT

  • Klasy trzecie:
    Damian Olczyk    2. miejsce w województwie