W dniu 19 czerwca 2018 r., w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyła się gala podsumowująca naukowy i sportowy rok szkolny. Gościem specjalnym uroczystości była Dominika Napieraj, utalentowana biegaczka, absolwentka oleskiego liceum. Dominika Napieraj jest srebrną medalistką Wojskowych Mistrzostw Świata w biegach przełajowych, posiada na swoim koncie 13 medali z mistrzostw Polski, w Pucharze Europy zdobyła tytuł wicemistrzyni.
W mijającym roku szkolnym uczniowie liceum zdobyli 15 tytułów laureatów i finalistów w olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim. Każdy tytuł, to wymarzony indeks na uczelnię. Klasyfikację sportową w powiecie oleskim prowadzoną, w ramach Licealiady wygrała również nasza szkoła. Zwyciężyła w punktacji łącznej oraz osobno w punktacji dziewcząt i chłopców.