1996/97 – Artur Majer (laureat) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego,
2001/02 – Rafał Panasewicz (finalista) Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
2001/02 – Kamil Pecela (finalista) Olimpiada Filozoficzna.
2002/03 – Michał Słupkowski (finalista) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
2002/03 – Przemysław Łuczyński (laureat) Olimpiada Geograficzna
2003/04 – Krzysztof Bogdon (finalista) Olimpiada Języka Niemieckiego
2003/04 – Monika Drajok (finalistka) Olimpiada Języka Niemieckiego
2003/04 – Bartosz Ladra (finalista) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
2003/04 – Patrycja Dyluś (finalistka) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
2004/05 – Monika Drajok (finalistka) Olimpiada Języka Niemieckiego
2004/05 – Piotr Lukosik (finalista) Olimpiada Historyczna
2004/05 – Katarzyna Widera (finalistka) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
2004/05 – Danuta Wolny (finalistka) Olimpiada Geograficzna
2005/06 – Danuta Wolny (finalistka) Olimpiada Geograficzna
2005/06 – Piotr Lukosik (finalista) Olimpiada Historyczna
2006/07 – Tomasz Freier (finalista) Olimpiada Języka Niemieckiego
2006/07 – Grzegorz Zięba (finalista) Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej
2006/07 – Krzysztof Paprocki (finalista) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
2007/08 – Damian Olczyk (finalista) Olimpiada Matematyczna
2007/08 – Anna Huć (finalistka) Olimpiada Języka Niemieckiego
2008/09 – Michał Wojczyszyn (finalista) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
2009/10 – Jakub Grajcar (finalista) Olimpiada Języka Angielskiego
2009/10 – Michał Michalak (finalista) Olimpiada Geograficzna
2010/11 – Joanna Górska (finalistka) Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
2011/12 – Adam Zeler (laureat) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
2011/12 – Wojciech Tobiś (finalista) Olimpiada Matematyczna
2011/12 – Marek Stróżyk (finalista) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
2011/12 – Jakub Zagrobelny (laureat) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
2011/12 – Magdalena Chrobok (finalistka) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
2012/13 – Edyta Suchodolska (finalistka) Olimpiada Filozoficzna
2012/13 – Mateusz Raj (finalista) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
2012/13 – Monika Korzec (finalistka) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
2012/13 – Marek Stróżyk (finalista) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
2012/13 – Aleksandra Adamczyk (finalistka) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
2012/13 – Paweł Kudliński (laureat) XX Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowiek
2014/15 – Karolina Weber (finalista) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Zwycięstwo w finale ogólnopolskim II edycji konkursu Zostań Negocjatorem Nagrodą była wizyta studyjna w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli (rok szkolny 2001/02)

Zwycięstwo w finale III edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych (2004r.). Są to drużynowe rozgrywki matematyczne organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich i Uniwersytet Wrocławski. Reprezentacja naszego LO pokonała w nich drużyny z 35 innych szkół woj. dolnośląskiego, opolskiego i Wielkopolski.
Ponadto trzecie miejsce w DMM w roku 2002 oraz drugie miejsce w roku 2008.
III Międzynarodowa Olimpiada J. Niemieckiego w Bielsku-Białej (2005) – Monika Drajok – 3. miejsce
VII Międzynarodowa Olimpiada J. Niemieckiego w Bielsku-Białej (2009) – Jacek Kowalski – 1. miejsce

Opolski Turniej Chemiczny – luareaci:
2002/03 i 2003/04 Anna Chałupka
2004/05 i 2005/06 Janusz Górecki
2006/07 Kamil Drab i Paweł Mielczarek
2008/09 Marcin Gawlita i Marek Bryś

Konkurs „Polska w NATO” (2005/06) – Tomasz Libera – finalista etapu centralnego
(20010/11) – Anita Hylla – finalistka etapu centralnego

Wyróżnienie nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego aż 10 uczniów naszego LO za wybitne osiągnięcia służące promocji regionu. W gronie wyróżnionych tą nagrodą i tytułem „Prymus Opolszczyzny” znaleźli się:
Justyna Kleszcz, Anna Pollok, Anna Zielińska, Paweł Górniak, Maciej Łęgosz, Przemysław Łuczyński, Grzegorz Mazur, Michał Słupkowski, Marcin Drajok, Patrycja Kik.

Mała Olimpiada Matematyczna – wyróżnieni i laureaci:
2004r.- Justyna Kleszcz – wyróżnienie 4. miejsce (klasy czwarte)
2005r. – Marcin Piątek – 4. miejsce (klasy pierwsze)
2007r. – Przemysław Kryściak – 1. miejsce (klasy drugie)
Marcin Piątek – 3 miejsce (klasy trzecie)
II miejce w klasyfikacji drużynowej
2009r. – Joanna Górska – laureat, 1. miejsce (klasy pierwsze)
2010r. – Joanna Górska – wyróżnienie, 2. miejsce (klasy drugie)
III miejsce w klasyfikacji drużynowej
2011r. – Wojciech Tobiś – wyróżnienie (klasy drugie)
2012r. – Maciej Cebula – laureat 1. miejsce (klasy drugie)
Paweł Kotyś – laureat 1. miejsce (klasy drugie)
2013r. – Dariusz Janik – laureat 1. miejsce (klasy drugie)
– Paweł Kotyś – wyróżnienie (klasy trzecie)

Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” – Katarzyna Osyra – laureat konkursu (etap centralny) 2007r.