Wizyty w laboratorium

W grudniu 2014 uczniowie klasy II zakresu rozszerzonego biol-chem. uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, przygotowanych przez pracowników Samodzielnej Katedry Biotechnologii i Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Opolskim. Nasi uczniowie mogli poznać pracę w laboratorium mikrobiologicznym i nawet przeprowadzić samodzielnie doświadczenia. (Galeria zdjęć)

W piątek, 20.11.2015 uczniowie klas drugich, zakresu rozszerzonego z biologii uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Opolskim. Zajęcia z mikrobiologii przygotowały Panie z Samodzielnej Katedry Biotechnologii i Biologii Molekularnej. Uczniowie mogli zobaczyć mikroorganizmy pod mikroskopem, a także samodzielnie przygotować preparat mikroskopowy. Zajęcia były świetną lekcją i bardzo zaciekawiły uczniów. Był to już trzeci taki wyjazd naszych uczniów i mamy nadzieję, że nie ostatni.

(Galeria)

KB

1.04.16r. odbył się II etap VI Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego z Anatomii i Fizjologii Człowieka. Wzięło w nim udział 10 uczniów z I LO Praszka, ZSEiO Olesno oraz I LO Olesno. I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Emilia Maryniak z klasy III a.

KB

Wycieczka przedmiotowa do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.

      W dniu 24.05.2016r. grupa uczniów z zakresu rozszerzonego z biologii wybrała się na niecodzienną lekcję zoologii, do ZOO we Wrocławiu. W ogrodzie zoologicznym uczniowie pracowali intensywnie w grupach, rozwiązując karty pracy i oglądając różnorodność zwierząt.
      Zajęcia takie są już tradycją w naszej szkole. Każdego roku, wiosną uczniowie biol.-chem. i biol.-geogr. pod okiem p. Grażyny Bogacz i Kariny Bioły  oraz Marka Leśniaka, dyrektora szkoły odwiedzają ZOO we Wrocławiu.
K.B

KB